System informatyczny zarzadzania zasobami ludzkimi

Wiele polskich firm specjalizuje się w sprzedaży i budowaniu systemów informatycznych do prowadzenia punktami gastronomicznymi i hotelowo-gastronomicznymi. W zależności od sposobie prowadzonej działalności istnieją rozwiązania dla młodego lokalu, jak zarówno dla większej sieci restauracji. Rozwiązania będą różnić się między sobą w relacje lub mamy do podejmowania z   kawiarnią, pizzerią, restauracją hotelowej, a może z domem szybkiej obsługi. Systemy do gastronomii bawią się jeszcze ogromniejszą popularnością. Coraz rzadziej możemy się z faktem gastronomicznym który nie posiada żadnego oprogramowania wspierającego sprzedaż.

Samą spośród najbardziej unowocześnionych aplikacji do zarządzania punktem gastronomicznym jest system POS. W wielkich miastach Polskich istnieje sieć autoryzowanych przedstawicieli. Dodatkowo oferują punkt serwisowy i obsługę zarówno jednostek lokalnych jak i takich, które w ramach swej struktury czy franczyzy posiadają wiele czynników gastronomicznych na gruncie całej Polski.

Oto przykładowy model infrastruktury informatycznej dla firmy gastronomicznej:

http://www.comarch-polkas.pl/2017/05/15/zamiana-cennika-programu-comarch-erp-klasyka/

Jest on właśnie skonstruowany, aby elementy składowe umożliwiały użytkownikowi maksimum korzyści. Ich integracja i sztuka na jednolitych bazach powoduje wzrost efektywności, polepszenie jakości obsługi klienta, łatwiejsze raportowanie i liczenie jednostki, niezależnie od tego, lub istnieje zatem niepowtarzalna restauracja, albo też sieć restauracji.

Na tym fragmencie celowo nie podamy nazwy, na którym z programów oprzemy propozycję skierowaną do pojedynczego klienci. Przyjmijmy, że rozwiązanie jest wsparte na zintegrowanym systemie, który umożliwi zarówno obsługę stanowisk kelnerskich czy barowych, jak również wszelkie zarządzanie gospodarką magazynową. W współzależności od realizacje pomysł może współpracować z terminalem dotykowym, a także z czytnikiem kart magnetycznych, bonem kelnerskim, wagą, drukarką bonów i rachunków, drukarką fiskalną, szufladą, dozownikiem napojów, itp. Wszytko działa pod systemem operacyjnym MS Windows, w sieci małej albo na indywidualnym stanowisku, używając standardowy sprzęt PC.