Ewidencja sprzedazy mala ksiegowosc

https://ecuproduct.com/hr/snail-farm-savrseno-rjesenje-za-vjecnu-kozu/

Bardzo szybki wzrost technologii sprawił, iż dzisiejsze kasy fiskalne są wiele rozmaitych funkcji, jakie nie tylko pozwolą na ewidencjonowanie sprzedaży, ale i ułatwiają zarządzanie firmą, chociażby usprawniają obsługę klientów, skracają czas niezbędny na inwentaryzację, kupią na całą kontrolę pracy kasjera, jak i kontrolę zapasów magazynowych.

Kasy novitus cechuje wysoka funkcjonalność, potrafią one rzadko współpracować z całym szeregiem urządzeń, możemy do nich podłączyć np. komputer, czytnik kodów kreskowych, czytnik kart magnetycznych oraz czytnik kart chipowych, terminal kart płatniczych, czy wagę elektroniczną. Jednym słowem, dzisiejsze kasy fiskalne chodzą do chwila bardziej trudnych urządzeń elektronicznych niż te sprzed paru laty także pamiętają tak złożoną konstrukcję.

Jakie jesteśmy rodzaje kas fiskalnych? Zwykle kasy fiskalne liczymy na dwie grupy – kasy Electronic Cash Register w planie ECR oraz kasy Electronic Point Of Sale- POS, zwane też kasami komputerowymi. Te dwa sposoby kas cechuje kilka własny zakres możliwości, który jest pochodną ich parametrów technicznych. Mówiąc jak szybko, kasy ERC posiadają w układzie do kas POS bardzo ograniczone możliwości rozbudowy i formie, a i przedstawiają się ograniczoną opinią i wgranym na stałe oprogramowaniem. Podstawowa dla kas ERC pamięć RAM ma pojemność od 1 do 8 MG, a zatem po kilku latach użytkowania, nie ma teraz na niej miejsca i łatwo przyznaje się do komunikacji. Jest ponad jedna, interesująca różnica – aczkolwiek do kasy ERC mamy nadzieję podłączenia różnych urządzeń peryferyjnych, w obecnym również komputer, nie jest dodatkowe poprowadzenie sprzedaży z okresu programu komputerowego – do tego potrzebna jest nam obsługa kasjera.

Wśród kas typu ERC wyróżniamy: -kasy przenośne – o niewielkich gabarytach oraz z ograniczonym zakresem funkcji. Są to narzędzia przeznaczone między innymi dla tych użytkowników, którzy dają paragony, których treść się powtarza. -kasy jednostanowiskowe – mogą mało więcej, niż kasy mobilne, można do nich podłączyć chociażby wagę, komputer, a jeszcze czytnik kodów oraz w ostatni droga trochę zmienić ich budowę. - kasy systemowe – stanowią wyposażenie większych przedsiębiorstw, w jakich jest dużo miejsc kasowych.

Kasy POS – są bardzo zaawansowaną technologicznie grupą urządzeń rejestrujących. Oczywiście należałoby je określić komputerami, jakie są dopasowane do ewidencjonowania obrotów, a też realizacji kilku innych funkcji, jakie są połączone z magazynowaniem towarów, a ponadto ich sprzedażą.