Centralny odkurzacz jaworzno

Systemy ogrzewania odkurzania, w przeciwieństwie do normalnych odkurzaczy, nie wydmuchują zasysanego powietrza w pobliżu odkurzanego miejsca. W dawnych odkurzaczach filtry nie są w stopniu zatrzymać wszystkich zanieczyszczeń, które otrzymują się w wnętrzu. Kolejną zaletą systemów centralnego odkurzania jest jednocześnie bardzo cicha praca. Instalacja centralnego odkurzania istnieje zawsze znacznie droższa. Pojawia się potrzeba wykonania specjalnej instalacji w sytuacje rurek i przewodów, które zostaną ukryte w ścianach, pod podłogą, i nawet nad sufitem.

System centralnego odkurzania dopasowuje się z niewielu elementów. Pierwszym i najistotniejszym spośród nich stanowi część centralna. Do niej dane są sztywne rury, które prowadzą do gniazd ssących umieszczonych w ścianach. Końcówkę elastycznego węża daje się do najszybszego mieszkania także dzięki temuż silna szybko przystąpić do usuwania zanieczyszczeń, kurzu i brudu z domu.

Jednostka centralna może istnieć modułowa (tzw. typ split) lub kompaktowa. Stanowi ona odpowiednikiem korpusu odkurzacza przenośnego. Zawsze jest postawiona w pomieszczeniach gospodarczych, takich jak garaż czy piwnica. Kompaktowa wersja jednostki centralnej łączy się z silnika urządzonego w turbinę, która tworzy podciśnienie. Elementem składowym jest też separator zanieczyszczeń i pojemnik na zanieczyszczenia. Separator pozwala dokonać podziału zanieczyszczeń na poważniejsze plus niższe. Im szerszy tym powietrze będzie odpowiednio przefiltrowane.

Gniazda ssące zostają umieszczone w domu w głównych pomieszczeniach. W blokach jednorodzinnych do dokładnego oczyszczenia całej kondygnacji zazwyczaj wystarczy tylko jedno gniazdo ssące.